Evde Uygulanabilecek Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

salon-dekorasyonu

Evde Uygulanabilecek Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Yaratıcı ve keyifli dekorasyon fikirleri ile, en sade evler hareket kazanmakta, dekorasyon anlamında çok daha zevkli mekanlar meydana gelmektedir. Evde uygulanacak dekorasyon fikirlerinde artık genel olarak hazır ürünlerden ziyade, el emeği ile yapılan doğal ürünler dikkat çekiyor. El işçiliği ile yapılan mobilyalar, çerçeveler ve raflar, zemin kaplama malzemeleri ve duvar süsleri çok tercih edilmektedir. Bu tür ürünlerde boyama ve kaplama ile renk kazandırılırken, her ev içerisinde kendi renklerine uygun tonların belirlenmesi önemlidir. Yaratıcı dekorasyon fikirleri için en basit donatı malzemeleri, boyamalar ve şekillendirici aletler yeterli olacaktır. Depolama amacıyla kullanılabilecek ahşap kutuların yapımı dahi çok kolay ve pratiktir. Boyama ve kaplama bölümü ise işin en keyifli yanıdır.

Kullanışlı ve Modern Banyo Modelleri

salon-dekorasyonu
salon-dekorasyonu

Banyo mekanları 2017 trendlerine göre çok daha ön planda olmaya

başlamıştır. Özellikle banyolarda kullanılan sıradan ve yapay malzemelerin yerini gittikçe doğal malzeme ve renklerin alması, banyoların daha ferah görünmesini de sağlamaktadır. Modern görünüm kadar işlevsel özelliklere de önem verilmesi gerekir. Malzemelerin ve donatıların kolay temizlenebilmesi ve suya dayanıklı olması ilk bakılacak özellikler arasındadır. Ahşap kullanılsa da, mutlaka suya dayanıklı bir ahşap malzemesi seçilmelidir.

Artık banyolar için de daha fazla donatı ve döşeme ürünü üretilmektedir. Renkler konusunda açık tonlar daha çok ilgi görüyor. Yeşil, mavi, krem tonları ve beyaz birlikteliği banyolarda çok şık durmaktadır. Lavabonun yer alacağı tezgah ile duş alanını belirginleştirecek duvar kaplamaları aynı tonlarda seçilebilir. Renk ve malzeme uyumunun yakalanması, banyoları daha modern göstermek için gereklidir. Eğer koyu renkli bir banyo dekorasyonu düşünülüyorsa, mutlaka kir tutmayacak ve iz bırakmayacak kaplama malzemelerine bakılması gerekmektedir. Banyoyu şık gösterecek en önemli detay her zaman hijyenik malzemelerin kullanımıdır.

Yaratıcı ve Modern Salon Dekorasyonları

banyo-dekorasyonu
banyo-dekorasyonu

Salon dekorasyonu bir evin içerisinde en fazla dikkat isteyen konu olarak bilinir. Sürekli olarak kullanılan bir mekan olması ve misafirlerin bu mekanda ağırlanması, gösterilen özeni kanıtlar. İster klasik ister modern tarzda olsun, salon dekorasyonu için seçilecek mobilyalar hem işlevsel hem de estetik görünüm açısından kaliteli olmalıdır. Salon içerisinde farklı ve küçük alanlar da yaratılabilir. Büyük bir salonda, pencere önüne konumlandırılacak okuma mekanları ya da yemek masası alanları çok şık duracaktır.

Bu alanları ayırt etmek için zemin malzemesi farklı seçilebilir ya da etrafındaki duvarlar süslemeler ile belirginleştirilebilir. Bu tür alanlar için biraz daha geniş salonlar gerekse de, elbette küçük yerlerde de uygun şekilde yapılabilir. Salonu olduğundan daha ferah ve geniş göstermenin yolu, döşeme malzemelerini açık renkli tercih etmektir. Duvar renklerini de açık tutmak ve mobilyaları birkaç ton koyu seçmek çok işe yarar. Salon mobilyaları uzun süreli kullanıma dayanıklı olacak şekilde seçilmelidir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir